• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Управління ООН з використання космічного простору в мирних цілях
Опубліковано 01 січня 2020 року о 00:00

Управління ООН з використання космічного простору в мирних цілях (УВК) є головним міжнародним форумом з координації космічної діяльності країн-членів у мирних цілях на благо всіх націй і відіграє ключову роль у рамках системи ООН з дослідження відкритого космосу.

Комітет ООН з використання космічного простору в мирних цілях (КВК) є виконавчим органом УВК ООН і відіграє ключову роль у рамках системи ООН з дослідження відкритого космосу. КВК було засновано у 1959 р. під час сесії ГА ООН (резолюція № 1472).

Особлива увага КВК приділяється розвитку міжнародного співробітництва з метою сприяння впорядкованому розширенню космічної діяльності, поступовому економічному зростанню та сталому розвитку усіх країн, виявленню нових галузей застосування космічних технологій, раціональному використанню природних ресурсів і попередженню та ліквідації наслідків стихійних лих.

До структури КВК ООН входять його робочі органи – Науково-технічний підкомітет (НТПК) та Юридичний підкомітет (ЮПК).

Діяльність НТПК спрямована на широке залучення науково-технічного потенціалу країн у космічній галузі для досягнення прогресу в освіті, медицині, охороні навколишнього середовища, використанні природних ресурсів, запобіганні катастроф, кліматичному моделюванні, навігації, зв’язку.

Діяльність ЮПК спрямована на вирішення правових проблем, що виникли у зв’язку із сучасною космічною діяльністю, координації діяльності держав у процесі вдосконалення міжнародного космічного права та виконання рекомендацій Третьої конференції ООН з дослідження і використання космічного простору в мирних цілях.

Найбільш пріоритетним завданням Комітету на короткострокову перспективу визначено включення питань забезпечення сталого розвитку на Землі і стійкої діяльності в космосі до глобального порядку денного, у зв’язку з чим Комітет розпочав роботу над субстантивним наповненням порядку денного «Космос-2030».

Ключовою концепцією такої роботи визначено те що використання і дослідження космічного простору повинно переслідувати виключно мирні цілі, а загальна концепція майбутньої роботи повинна відповідати інтересам всіх країн незалежно від рівня їх економічного і науково-технічного розвитку, а також базуватися на міжнародному праві.

В контексті діяльності, пов’язаної зі зміною клімату, Комітет активно сприяє двосторонньому партнерству в галузі спостереження Землі.

Водночас, діяльність Комітету не завжди позитивно оцінюється країнами-членами. Так, деякі члени вважають, що огляд принципів і норм міжнародного права може мати вирішальне значення для формування розуміння майбутнього регулювання космічної діяльності та механізмів, які можуть реально допомогти у вирішенні нових проблем в космічному просторі.

Зважаючи на те, що Комітет так і не розпочав реальної роботи за цим напрямом, деякі країни-члени висловлюють обґрунтовану критику, що  Комітет втрачає свою конкурентоздатність, в той час як інші національні навчальні та дослідницькі установи визначають нові тенденції в області тлумачення існуючих принципів і норм і розробки нових моделей так званого глобального управління космічною діяльністю.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux