Основні завдання
22 травня 2003 року за ініціативи України в Києві під час 5-ї зустрічі міністрів довкілля загальноєвропейського процесу «Довкілля для Європи» відбулося підписання Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат (Карпатської конвенції), яка має на меті об’єднати зусилля всіх країн Карпатського регіону в напрямку захисту та сталого розвитку Карпат.
Сторонами Конвенції стали сім Карпатських країн – Чехія, Угорщина, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина та Україна.
На сьогодні Карпатська конвенція ратифікована всіма Карпатськими країнами.
В червні 2008 року під час Другої конференції Сторін Карпатської конвенції було підписано Протокол щодо збереження та сталого розвитку біологічного та ландшафтного різноманіття.
У травні 2011 р. в ході Третьої конференції Сторін було підписано Протокол про стале управління лісами та Протокол про сталий туризм до Карпатської конвенції.
Секретаріат Карпатської конвенції було розміщено у Відні під егідою Програми ООН з довкілля.
Тематичні пріоритети
Основні напрямки діяльності в рамках Карпатської конвенції спрямовані на:
Співробітництво з Україною
Однією з важливіших подій в рамках Карпатської конвенції було проведення Першої зустрічі Конференції сторін Карпатської конвенції в Україні (11-13 грудня 2006 р., Київ), яка визначила подальші кроки розвитку співробітництва сторін Карпатської конвенції.
Україна виступала ініціатором і основним розробником Протоколу про збереження і стале використання біологічного та ландшафтного різноманіття до цієї конвенції, який був укладений під час Другої зустрічі Конференції сторін Карпатської конвенції (17-19 червня 2008 року, Бухарест).
Представники профільних міністерств і відомств України беруть активну участь у засіданнях робочих груп Конвенції. У травні 2011 р. Україна підписала Протокол про стале управління лісами до Карпатської конвенції.
Україна взяла на себе функції депозитарія Конвенції.
За більш детальною інформацією звертайтеся:
Vienna Programme Office
Secretariat of the Carpathian Convention
UN Environmnent
Vienna International Centre
PO Box 500
A – 1400 Vienna
Tel: +43 1 260 60 83038
Mail: [email protected]
http://www.carpathianconvention.org/