• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Участь України в роботі ОБСЄ
Опубліковано 01 січня 2020 року о 00:00

Серед головних напрямів співпраці України з ОБСЄ слід виокремити такі:

1. Визнання міжнародною спільнотою фактів порушення Російською Федерацією основоположних  принципів та зобов’язань в рамках ОБСЄ внаслідок військової агресії на сході України, незаконної окупації та спроби анексії АР Крим та м. Севастополь, засудження викрадення та незаконного утримування українських громадян в Росії та тимчасово окупованому Криму. Використання інструментарію ОБСЄ та заходів в рамках Організації для припинення агресії РФ проти України та відновлення порушених прав.

2. Забезпечення підтримки з боку ОБСЄ та держав-учасниць діяльності України із захисту суверенітету та територіальної цілісності, впровадження необхідних реформ.

3. Поглиблення співпраці з інститутами ОБСЄ та країнами-учасницями у напрямі посилення діяльності СММ ОБСЄ на сході України, розширення мандату спостерігачів ОБСЄ на всі пункти пропуску українсько-російського кордону, забезпечення моніторингу БДІПЛ судових процесів в РФ над українськими громадянами - політичним в’язнями.

4. Забезпечення присутності на порядку денному ОБСЄ таких пріоритетних для України питань: припинення порушень основоположних принципів та зобов'язань у рамках ОБСЄ у зв'язку з триваючою агресією Росії проти України та незаконною окупацією Криму, відновлення довіри, необхідність мирного врегулювання спорів, зміцнення інструментарію Організації у сфері попередження конфліктів, оновлення засобів зміцнення довіри та безпеки, забезпечення свободи слова та ЗМІ, боротьба з пропагандою, посилення захисту прав людини, недопущення зловживання правилом консенсусу.

5. Залучення експертного потенціалу ОБСЄ шляхом розширення проєктів практичної допомоги в реалізації програми внутрішніх реформ в Україні.

6. Врегулювання т.зв. «заморожених» конфліктів у Придністров’ї (Молдова), Абхазії та Південній Осетії (Грузія), Нагірному Карабасі (Азербайджан).

7.  Реформування Організації з метою підвищення ефективності її роботи.

У цьому контексті Україна виступає, зокрема, за збалансування трьох вимірів діяльності ОБСЄ, удосконалення роботи польових операцій та миротворчої діяльності ОБСЄ, зміцнення аналітичного потенціалу Організації, забезпечення дотримання принципу географічної рівності у кадровій політиці.

В Україні функціонує польова присутність ОБСЄ:

У серпні 1994 р. була заснована колишня Місія ОБСЄ в Україні, яка основну увагу зосереджувала на питаннях стабілізації ситуації в Автономній Республіці Крим. У 1999 р. у зв’язку з повним виконанням мандату Місія ОБСЄ в Україні завершила свою роботу. У якості нової форми співробітництва між Організацією та Україною у червні 1999 року було створено Офіс Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Нормативна база діяльності Координатора складається з його мандату, який затверджується рішенням Постійної Ради ОБСЄ і продовжується кожні півроку, а також Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та ОБСЄ від 13 липня 1999 року (ратифікований Верховною Радою України 10 лютого 2000 року). Координатор здійснює, серед іншого, реалізацію в Україні проєктів за такими напрямами: сприяння національному діалогу; судова реформа; контроль за озброєннями, реформування збройних сил, соціальна адаптація військовослужбовців із зони операції ООС; боротьба з організованою злочинністю, тероризмом та торгівлею людьми; захист довкілля; правоохоронна діяльність та безпека кордонів; свобода ЗМІ; вибори; належне врядування та ґендерна рівність.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux