• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Управління ООН з наркотиків та злочинності
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Управління ООН з наркотиків та злочинності


Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН)

Основні завдання

Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН) було утворено в 1997 р. в результаті об’єднання Центру з міжнародного запобігання злочинності і Програми ООН з міжнародного контролю за наркотиками, як основний орган ООН для реалізації співробітництва в сфері боротьби зі злочинністю, нелегальним виробництвом і споживанням наркотиків, терористичною загрозою, корупцією, торгівлею людьми.

УНЗ ООН також виконує функції секретаріату для Комісії з наркотичних засобів та Комісії з попередження злочинності та кримінального правосуддя.

З лютого 2020 р. УНЗ ООН очолює Виконавча директорка Гада Валі, яка одночасно є Заступницею Генерального Секретаря ООН та Генеральною директоркою Відділення ООН у Відні.

Тематичні пріоритети діяльності

Діяльність УНЗ ООН зосереджується на таких напрямках:

1. Боротьба з транснаціональною організованою злочинністю та незаконним обігом наркотиків: імплементація положень Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності, боротьба з виробництвом, споживанням і торгівлею наркотиками; прикордонне управління; контроль за прекурсорами; протидія торгівлі людьми; боротьба з незаконною торгівлею вогнепальною зброєю; незаконна міграція.

2. Боротьба з корупцією: імплементація положень Конвенції ООН проти корупції; попередження корупції; боротьба з відмиванням грошей, повернення активів; розкриття фінансових злочинів.

3. Запобігання тероризму: реалізація Глобальної антитерористичної стратегії ООН.

4. Посилення кримінального правосуддя: імплементація стандартів і норм ООН у сфері попередження злочинності і кримінального правосуддя; законодавча реформа; реформа у в’язницях; правова допомога; попередження насильства проти жінок; підтримка жертв злочинів; захист свідків тощо.

5. Програми запобігання вживанню наркотиків, лікування, реабілітації та альтернативного розвитку: розробка стратегій та новітніх програм лікування та реабілітації наркозалежних, превентивні заходи, освітня діяльність, сприяння програмам альтернативного розвитку.

6. Дослідницька діяльність з проблематики, що належить до компетенції Управління;

7. Підтримка заходів у сферах контролю за наркотиками, запобігання злочинності та кримінального правосуддя.

Співробітництво з Україною

Україна бере активну участь у діяльності УНЗ ООН, є стороною трьох основних конвенцій з контролю над наркотичними засобами та прекурсорами, імплементує положення Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності та Конвенції ООН проти корупції, а також приймає участь у діяльності Управління, спрямованій на реалізацію Глобальної антитерористичної стратегії ООН.

Україна є членом Комісії ООН з наркотичних засобів.

За сприяння УНЗ ООН в Україні було реалізовано низку ініціатив, серед яких значне місце займає допомога в сфері протидії терористичній загрозі.

Пріоритетними напрямками двостороннього співробітництва є боротьба з нелегальним розповсюдженням наркотиків, запобігання ВІЛ/СНІД-інфекції, реабілітація інфікованих наркозалежних пацієнтів; боротьба з корупцією, зміцнення кримінального правосуддя.

Україна є учасником Конференції сторін Конвенції ООН проти корупції і бере активну участь у Механізмі огляду виконання державами-членами Конвенції ООН проти корупції.

За більш детальною інформацією звертайтеся:

United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC)

Vienna International Centre

PO Box 500

A 1400 Vienna

Austria

Tel: + (43) (1) 26060

Fax: + (43) (1) 263-3389

Email: [email protected]

www.unodc.org

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux