• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Управління ООН з наркотиків та злочинності
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН)

Основні завдання

Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН) було утворено в 1997 р. в результаті об’єднання Центру з міжнародного запобігання злочинності і Програми ООН з міжнародного контролю за наркотиками, як основний орган ООН для реалізації співробітництва в сфері боротьби зі злочинністю, нелегальним виробництвом і споживанням наркотиків, терористичною загрозою, корупцією, торгівлею людьми.

УНЗ ООН також виконує функції секретаріату для Комісії з наркотичних засобів та Комісії з попередження злочинності та кримінального правосуддя.

З липня 2010 р. УНЗ ООН очолює Виконавчий директор Юрій Федотов, який одночасно є Заступником Генерального Секретаря ООН та Генеральним директором Відділення ООН у Відні.

Тематичні пріоритети діяльності

Відповідно до Стратегії УНЗ ООН на період 2012-2015 рр., поточна діяльність УНЗ ООН зосереджується на таких напрямках:

1. Боротьба з транснаціональною організованою злочинністю та незаконним обігом наркотиків: імплементація положень Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності, боротьба з виробництвом, споживанням і торгівлею наркотиками; прикордонне управління; контроль за прекурсорами; протидія торгівлі людьми; боротьба з незаконною торгівлею вогнепальною зброєю; незаконна міграція.

2. Боротьба з корупцією: імплементація положень Конвенції ООН проти корупції; попередження корупції; боротьба з відмиванням грошей, повернення активів; розкриття фінансових злочинів.

3. Запобігання тероризму: реалізація Глобальної антитерористичної стратегії ООН.

4. Посилення кримінального правосуддя: імплементація стандартів і норм ООН у сфері попередження злочинності і кримінального правосуддя; законодавча реформа; реформа у в’язницях; правова допомога; попередження насильства проти жінок; підтримка жертв злочинів; захист свідків тощо.

5. Програми запобігання вживанню наркотиків, лікування, реабілітації та альтернативного розвитку: розробка стратегій та новітніх програм лікування та реабілітації наркозалежних, превентивні заходи, пропагандистсько-освітня діяльність, сприяння програмам альтернативного розвитку.

6. Дослідницька діяльність з проблематики, що належить до компетенції Управління;

7. Підтримка заходів у сферах контролю за наркотиками, запобігання злочинності та кримінального правосуддя.

Співробітництво з Україною

Україна бере активну участь у діяльності УНЗ ООН, є стороною трьох основних конвенцій з контролю над наркотичними засобами та прекурсорами, імплементує положення Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності та Конвенції ООН проти корупції, а також приймає участь у діяльності Управління, спрямованій на реалізацію Глобальної антитерористичної стратегії ООН.

Україна є членом Комісії ООН з наркотичних засобів та Комісії ООН з попередження злочинності та кримінального правосуддя.

За сприяння УНЗ ООН в Україні було реалізовано низку ініціатив, серед яких значне місце займає допомога в сфері протидії терористичній загрозі. В березні 2008 року під егідою УНЗ ООН в Києві відбувся семінар з проблематики законодавства в сфері універсальних правових механізмів протидії ядерному тероризму. В 2009 році в Києві під егідою УНЗ ООН відбувся регіональний семінар для країн ГУАМ з питання протидії ядерному терроризму. У травні 2010 року відбувся регіональний семінар для країн ОЧЕС з протидії морському тероризму.

В жовтні 2008 р. за сприяння УНЗ ООН в Україні було проведено Третю щорічну конференцію Міжнародної асоціації антикорупційних органів (3-6 жовтня ц.р., м. Київ). У 2010 р. в Україні започатковано проект УНЗ ООН щодо покращення системи захисту свідків.

Пріоритетними напрямками двостороннього співробітництва є боротьба з нелегальним розповсюдженням наркотиків, запобігання ВІЛ/СНІД-інфекції, реабілітація інфікованих наркозалежних пацієнтів; бороть ба з корупцією, зміцнення кримінального правосуддя.

Україна є учасником Конференції сторін Конвенції ООН проти корупції і бере активну участь у Механізмі огляду виконання державами-членами Конвенції ООН проти корупції.

9 листопада 2006 р. в Україні почав діяти офіс Регіонального радника УНЗ ООН з питань ВІЛ/СНІДу. Цю посаду обіймав експерт Управління З.Церетелі. З січня 2008 року на зазначену посаду було призначено громадянина Узбекистану М.Султанова. За сприяння офісу в Україні було здійснено низку ініціатив щодо боротьби з ВІЛ/СНІДом. У лютому 2011 р. Започатковано реалізацію спільного з УНЗ ООН регіонального проекту «Партнерство щодо ефективного попередження та лікування ВІЛ/СНІДу серед людей групи ризику».

Україна є активним учасником зусиль з виконання Політичної декларації та Плану дій міжнародного співробітництва з вироблення інтегрованої стратегії по боротьбі з світовою проблемою наркотиків. Так, в ході 55-ї сесії Комісії з наркотичних засобів делегація україни внесла ініціативу щодо започаткування програм, спрямованих на лікування, реабілітацію та соціальну реінтеграцію наркозалежних осіб, які звільняються з місць відбуття покарання. Проект резолюції, внесений українською делегацією, був одностайно схвалений Комісією. Співавторами пропозиції України стали держави-члени Європейського Союзу, США, Російської Федерації, Ізраїлю, Буркіна-Фасо, Грузії, Киргизстану, Таїланду, Туркменістану, Філіппін, Кот-д-Івуару, ПАР, Лівану та Нігерії.

21-22 травня 2012 р. Виконавчий директор Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН) Юрій Федотов здійснив дводенний візит до України, в ході якого відбулися зустрічі спікером Парламенту України В.Литвиним та іншими високопосадовцями. В ході зустрічей обговорено перспективи подальшого розвитку співробітництва України з УНЗ ООН у сферах контролю за наркотиками, запобігання ВІЛ/СНІД інфекції, лікування та реабілітації наркозалежних, а також зміцнення потенціалу правоохоронних відомств України у сфері кримінального правосуддя.

Ю.Федотов взяв участь у Міжнародній конференції високого рівня «Українське суспільство і наркотики: вибудова нового стратегічного підходу», яка пройшла у Києві за підтримки УНЗ ООН. В ході заходу обговорювався проект Національної антинаркотичної стратегії України на період до 2020 р. Виконавчий директор УНЗ ООН наголосив на готовності Управління і надалі співпрацювати з Урядом України з метою реалізації зазначеної стратегії та зміцнення потенціалу правоохоронних органів країни у боротьбі з незаконними наркотиками.

За більш детальною інформацією звертайтеся:

United Nations Office on Drugs and Crime
Vienna International Centre
PO Box 500
A-1400 Vienna
Austria

Telephone: +43 1 26060 0

Fax: +43 1 26060 5866

E-mail: unodc@unodc.org

www.unodc.org

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux