КИШИНІВ, 22 січня 2013 року – Виступаючи з нагоди 50-ї річниці з підписання Єлисейського договору між Німеччиною та Францією, Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара підкреслив його історичну важливість для процесу примирення в Європі, а також наголосив, що цей договір має слугувати взірцем для подальших зусиль зі зміцнення довіри у регіоні ОБСЄ.
«Приєднуючись до французького і німецького народів у відзначенні річниці цієї історичної угоди, хочу підкреслити важливу роль, яку вона відіграла у процесі примирення. Вона докорінно змінила відносини між двома народами. Я хотів би віддати належне далекоглядності лідерів, які ініціювали та підписали цей договір на благо всіх», заявив Леонід Кожара.
Єлисейський договір, відомий також як Договір про дружбу, було підписано у Парижі 22 січня 1963 року Канцлером Федеративної Республіки Німеччина Конрадом Аденауером та Президентом Французької Республіки Шарлем де Голлем.
«Цей історичний документ став визначальним кроком на шляху до зближення Німеччини та Франції, поклавши край багатовіковому суперництву», - додав Діючий голова ОБСЄ. «Він заклав підвалини для збільшення контактів між двома народами у політичній, економічній та соціальній сферах, а також сприяв зміцненню довіри та посиленню безпеки у Європі в цілому»
«Неможливо переоцінити, наскільки важливим є примирення при пост-конфліктному відновленні, а також при попередженні та розв’язанні конфліктів. Це ті сфери, де ОБСЄ виступає як провідна організація з мирного врегулювання суперечок у регіоні», - заявив Леонід Кожара.
«Ми намагаємося створити справжнє безпекове співтовариство з 57 країн у регіоні ОБСЄ. Усі ми поділяємо бачення вільного, демократичного, спільного та неподільного євроатлантичного та євразійського безпекового співтовариства на просторі від Ванкувера до Владивостока, заснованого на узгоджених принципах, спільних зобов’язаннях та цілях. У мене немає сумнівів, що французько-німецький Єлисейський Договір має практичну користь у цьому зв’язку та надихатиме нас на шляху до спільної мети».
Діючий голова ОБСЄ знаходиться у Кишиневі з офіційним візитом.