У період 30 квітня – 11 травня 2012 року у Відні проходила Перша сесія Підготовчого комітету Оглядової конференції 2015 року з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). Протягом двох тижнів делегації країн-учасниць Договору обговорювали стан імплементації ДНЯЗ у кластерах ядерного роззброєння, нерозповсюдження та мирного використання ядерної енергії. Особлива увага приділялась стану виконання плану дій та підсумкового документа попередньої оглядової конференції 2010 року.
У центрі обговорення були актуальні питання заходів з ядерного роззброєння та ядерного нерозповсюдження, дотримання країнами балансу в реалізації пріоритетних завдань у зазначених сферах, стан дотримання учасниками Договору положень ДНЯЗ, питання забезпечення безперешкодного доступу країн до благ мирного атому, проблематики функціонування та створення зон, вільних від ядерної зброї, в т.ч. в регіоні Близького Сходу, удосконалення оглядового процесу Договору.
Участь у роботі сесії взяла делегація України у складі представників МЗС, РНБО та Державної інспекції ядерного регулювання України. Делегація України взяла участь в дискусії в усіх кластерах проблематики ДНЯЗ. У своєму виступі представник України, посол Володимир Єльченко підкреслив, що Україна, яка свого часу добровільно відмовилася від третього за потужністю ядерного арсеналу у світі, послідовно виступає за зміцнення глобальної безпеки та міжнародного режиму нерозповсюдження ядерної зброї, центральною складовою якого є ДНЯЗ. Україна у повній мірі виконала свої міжнародні зобов’язання щодо відмови від використання високозбагаченого урану в дослідницьких цілях, взяті на Вашингтонському саміті 2010 року. У цьому контексті наша держава продовжує виходити з принципової необхідності надання міжнародних юридично зобов’язуючих гарантій безпеки країнам, які відмовляються від володіння ядерною зброєю та не входять до будь-яких воєнних блоків чи угруповань. Делегація України висловила занепокоєння відсутністю помітного прогресу в ядерному роззброєнні, стагнацією роботи Конференції з роззброєння в Женеві та закликала учасників сесії до пошуку шляхів подолання сучасних викликів і загроз у галузі ядерного нерозповсюдження.
За результатами роботи сесії делегації розробили низку пропозицій для продовження дискусії з зазначених питань на наступній, другій сесії Підготовчого комітету в Женеві в 2013 році.