23-25 травня, на запрошення української сторони, група військових радників країн-учасниць ОБСЄ здійснила візит до зони проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі, у ході якого детально ознайомилася з низкою аспектів російської гібридної агресії проти України
В ознайомчій поїздці в зону ООС у супроводі українських представників взяли участь 13 військових радників країн-учасниць ОБСЄ – з Австрії, Грузії, Канади, США, Молдови, ФРН, Румунії, Франції, Швеції, Польщі, Литви, Туреччини та Фінляндії.
Протягом дводенного візиту делегація відвідала Краматорськ, Соледар, Маріупіль та Харків. Були проведені зустрічі з командувачем ООС, представниками Спільного центру координації та контролю, командуванням ОТГ "Схід", мерією м. Маріуполь, дирекцією Судноремонтного заводу міста, керівництвом Харківської ОДА та СБУ в Харківській області.
Командувач ООС ознайомив іноземних гостей з ситуацією та поточною оперативною обстановкою в районі проведення операції Об’єднаних сил. Делегації були представлені докази активного використання РФ на Донбасі таких систем російського виробництва, як БПЛА "Орлан-10", комплекс РЕБ "Леєр-3", БПЛА "Тахион", "Гранат-1", "Гранат-2", "Гранат-4", "Форпост", "№2166 - Topographer" та інші системи, які неодноразово фіксувалися в зоні конфлікту. Військові радники отримали можливість ознайомитися з деякими зразками сучасних БПЛА російського виробництва, які були збиті у повітряному просторі України.
Заступник командувача ОТГ "Схід" розповів іноземним дипломатам про безпекову ситуацію в зоні його відповідальності та наслідки діяльності РФ щодо створення перепон у вільному проходженні торгових судів через Керченську протоку та Азовським морем.
Під час відвідування порту міста Маріуполь, а також спілкування з дирекцією Судноремонтного заводу та мерією міста, військовим радникам країн-учасниць ОБСЄ було більш детально доведено економічну складову гібридної агресії РФ в Азовському регіоні.
Під час зустрічей у Харкові іноземні дипломати отримали інформацію щодо підривної діяльності спецслужб РФ, яка проводилася з метою розхитування ситуації в місті та в регіоні в цілому і створення т.зв. "ХНР".
Метою організації візиту до України була демонстрація військовим радникам країн-учасниць ОБСЄ складності та багатовимірності агресії, яку РФ розпочала іпродовжує вести проти України. На шляху до досягнення своїх зовнішньополітичних цілей РФ вживає широкий спектр наявного інструментарію, починаючи від прихованої підривної діяльності своїх спецслужб, заходів економічного та політичного тиску та закінчуючи застосуванням своїх збройних сил.