• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Інформаційний захід на тему: "Чесне правосуддя для всіх: надання імпульсу радикальним змінам в українському судочинстві" в штаб-квартирі ОБСЄ у Відні
Опубліковано 19 березня 2018 року о 20:36

19 березня 2018 р. в штаб-квартирі ОБСЄ у Відні Верховний Суд, Рада з питань судової реформи та Постійне представництво України при міжнародних організаціях у Відні за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні організували та провели інформаційний захід на тему: "Чесне правосуддя для всіх: надання імпульсу радикальним змінам в українському судочинстві"

Питання впровадження судової реформ в Україні, спрямованої на приведення національної системи судочинства у відповідність до найкращих європейських та міжнародних стандартів, а також зміцнення довіри громадськості до системи правосуддя були головними у ході дискусії. Формування незалежного, доброчесного та професійного суддівського корпусу, який був би в змозі забезпечити ефективний захист основоположних свобод та прав людини і громадянина є ключовим завданням реформи.

Олексій Філатов, Заступник Глави Адміністрації Президента України, Координатор Ради з питань судової реформи та Секретар Конституційної Комісії, окреслив основні досягнення судової реформи на сучасному етапі, включаючи законодавчі зміни, які дозволили створити новий Верховний Суд, зміцнити право на справедливий судовий розгляд, унеможливити здійснення політичного впливу на судові органи.

Сергій Козьяков, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, виступив з доповіддю щодо проведення прозорої та конкурентної процедуру відбору суддів до Верховного суду України. Український досвід може бути корисним для інших держав-учасниць ОБСЄ, які вважають за необхідне залучити громадянське суспільство до процесу відбору суддів, також підвищити прозорість відповідних процедур.

Обрані та призначені відповідно до нових процедур судді Верховного Суду поділились власним баченням щодо впровадження судової реформи та особливостей судової практики у нових умовах.

Всеволод Князєв, суддя Верховного Суду та секретар його Великої палати, зазначив, що судова реформа запропонувала нові можливості, але водночас і створила нові виклики відправленню судочинства в Україні. До моменту впровадження реформи системною вадою національної правової системи була відсутність послідовності та узгодженості судової практики. Слабка взаємодія та координація між існуючими на той час спеціалізованими судами, а також відсутність адекватного механізму вирішення юрисдикційних конфліктів були серйозною перешкодою послідовних судових рішень різних юрисдикцій.

Суддя Верховного Суду Тетяна Анцупова наголосила на тому, що судочинство має відігравати важливу роль у забезпеченні захисту основоположних прав і свобод людини. З метою зміцнення цієї ролі необхідним є забезпечення основних компонентів системи правосуддя, таких як якість правосуддя, незалежність та ефективність судочинства. Кінцевою метою реформи є забезпечення права на справедливий судовий розгляду та ефективних засобів судового захисту на національному рівні від порушень прав людини. Запуск нового Верховного Суду створив сприятливе середовище для нової системи судочинства, яка має стати  справжніми механізмом захисту прав людини.

Ганна Вронська, суддя Верховного Суду, відзначила, що одним з маркерів інвестиційної привабливості для будь-якої країни є питання захисту прав інвестора. Чим надійнішим є такий захист, тим легше залучити іноземні інвестиції в розвиток економіки, тим впевненіше почуватиме себе бізнес. Суди повинні відігравати  вирішальну роль у забезпеченні захисту прав інвесторів, зазначила вона.

Після представлення презентацій доповідачі відповіли на запитання представників делегацій держав-учасниць ОБСЄ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux