• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
"Російська агресія на території України сприяє збільшенню негативних тенденцій у сфері торгівлі людьми", - народний депутат України Л.Денісова на Конференції ОБСЄ по боротьбі з торгівлею людьми
Опубліковано 12 квітня 2016 року о 18:16

Фактором розвитку феномена торгівлі людьми є глобальні міграційні потоки, викликані, перш за все, військовими конфліктами і соціальними потрясіннями. На жаль, Україна також опинилася в епіцентрі цих процесів. Ми серйозно стурбовані можливими наслідками російської агресії на території України, які сприяють збільшенню негативних регіональних тенденцій у сфері торгівлі людьми.

На цьому наголосила народний депутат України, Голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова під час виступу на 16-й Конференції ОБСЄ «Подолання проблеми торгівлі людьми з метою їх примусу до вчинення злочинної діяльності», що проходить у Відні 11-12 квітня ц.р.

Вона зазначила, що торгівля людьми стосується практично всіх держав-учасниць ОБСЄ, країни походження, країни транзиту та країни призначення. Це складне питання про права людини, яке охоплює весь спектр комплексної політики в області безпеки ОБСЄ.

«Торгівля людьми не є ізольованим явищем. Вона нерозривно пов'язана з глобальними економічними процесами, з ростом кримінальної складової в багатьох країнах, з відсутністю верховенства права, існуванням такого явища, як відмивання грошей, інших форм незаконного обороту і злочинності», - зазначила Людмила Денісова.

За її словами, в Україні хвиля внутрішньої міграції населення з окупованих територій і районів проведення антитерористичної операції підвищує ризик потрапляння людей в ситуацію торгівлі людьми. «Зростає число внутрішньо переміщених осіб з постраждалих від конфлікту регіонів, в тому числі жінок, дітей і осіб з обмеженими можливостями, які особливо вразливі до торгівлі людьми», - повідомила Людмила Денісова.

Вона навела деякі найбільш кричущі приклади таких негативних тенденцій, спровокованих військовим конфліктом на території України.

«На непідконтрольних українській владі територіях збільшується рівень злочинності, в тому числі випадків трудової та сексуальної експлуатації, насильницького використання людей в збройному конфлікті, зокрема, дітей. Також ми спостерігаємо застосування нових методів вербування з боку Росії, коли працевлаштування за кордоном, в якості допомоги внутрішнім переселенцям і сприяння в отриманні статусу біженця, призводять до збільшення кількості жертв торгівлі людьми», - наголосила Людмила Денісова.

Народний депутат України підкреслила, що розуміючи нові виклики, які постають перед нашою державою, Україна намагається зробити все можливе, щоб убезпечити своїх громадян від попадання в ситуацію торгівлі людьми: «Пишаюся тим, що Україна вжила рішучих заходів у всіх трьох сферах боротьби з торгівлею людьми: в попередженні злочину у всіх його формах; в захисті жертв; і в судовому переслідуванні злочинців».

Як повідомила Людмила Денісова, Україна є учасником всіх міжнародних домовленостей, які регулюють боротьбу з торгівлею людьми: «Ми розробили національне законодавство, засноване на підходах до захисту прав людини і відновленню прав жертв. Прийнятий у 2011 році Закон України «Про протидію торгівлі людьми» визначає організаційні та правові основи боротьби з торгівлею людьми в нашій державі».

Крім того, народний депутат зазначила, що Україна створила адекватні механізми для ефективного застосування законів; забезпечення правового статусу постраждалих, щоб гарантувати їм доступ до правосуддя і засобів правового захисту, включаючи компенсацію за заподіяну їм шкоду.

«У лютому цього року Урядом України була затверджена Державна соціальна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року, яка включає заходи, спрямовані на подолання нових викликів і тенденцій в сфері протидії торгівлі людьми в Україні. Крім того, затверджено Національний план дій щодо реалізації Резолюції Ради Безпеки ООН № 1325, який включає заходи, спрямовані на запобігання таких негативних соціальних явищ, як насильство, торгівля людьми, кіднепінг (викрадення людей), а також заходи з надання допомоги і захисту прав потерпілих», - наголосила Людмила Денісова.

Також вона звернула увагу на те, що надзвичайно важливу підтримку в цьому напрямку надають міжнародні та громадські організації.

«Особливо хочу відзначити діяльність в Україні Спеціального представника ОБСЄ та Координатора по боротьбі з торгівлею людьми, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда - Україна", а також Всеукраїнської коаліції громадських організацій, які працюють в сфері протидії торгівлі людьми.
Ми дуже вдячні Мадіні Джарбусиновій за ту постійну увагу, яку вона особисто приділяє ситуації в Україні та допомогу моїй країні у зв'язку з новими викликами і загрозами, спровокованими незаконною і злочинною діяльністю бойовиків і російських військових в деяких районах Донбасу», - наголосила Людмила Денісова.

Вона також нагадала, що у різних документах ОБСЄ держави-учасники висловили свою повну відданість зобов'язанням Організації в боротьбі з торгівлею людьми та їх тверду рішучість реалізовувати ці зобов'язання на основі комплексного підходу: «Ми раді, що під час головування України в ОБСЄ в 2013 році всі делегації підтримали наші починання, і Радою міністрів в Києві були прийнятті Доповнення до Плану дій ОБСЄ з боротьби з торгівлею людьми».

Завершуючи свій виступ, Людмила Денісова підтвердила готовність України протидіяти торгівлі людьми.

«Сподіваюся, що за допомогою світової та європейської спільноти, а також міжнародних організацій, зокрема ОБСЄ, Україна зможе захистити свою територіальну цілісність, відновити контроль над усім державним кордоном і повернути до складу України тимчасово окупований Крим», - наголосила Людмила Денісова.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux