• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Українська делегація на чолі з Міністром енергетики та вуглепрому України В.Демчишиним взяла участь у Генконференції МАГАТЕ
Опубліковано 15 вересня 2015 року о 15:36

14-18 вересня 2015 року у Відні проходить засідання основного керівного органу Міжнародного агентства з атомної енергії – 59  регулярна сесія Генеральної конференції. Участь у роботі сесії беруть делегації 165 країн-членів МАГАТЕ, близько 35-ти країн представлені на рівні міністрів.

У ході пленарних засідань учасниками обговорюється широке коло питань, пов’язаних з розвитком та використанням ядерних технологій у мирних цілях, зміцненням ядерної захищеності та фізичної ядерної безпеки, безпекою поводження з радіоактивними відходами. Окрема увага присвячена питанням технічного співробітництва, підвищенню ефективності системи гарантій Агентства. У рамках сесії відбувається науковий форум МАГАТЕ «Атом в промисловості – радіаційні технології в цілях розвитку».

До складу делегації України на чолі з Міністром енергетики та вугільної промисловості України В.Демчишиним, увійшли представники Держатомрегулювання, Чорнобильської АЕС, ДП НАЕК «Енергоатом» та Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні.

Виступаючи 14 вересня на пленарному засіданні Генконференції, Глава делегації України підтвердив повне виконання нашою державою зобов’язань, що випливають з положень Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), окреслив ключові пріоритети нашої держави у сфері забезпечення ядерної захищеності та фізичної ядерної безпеки, поінформував країн-членів МАГАТЕ про прогрес у будівництві нового безпечного конфайменту над об’єктом «Укриття» та виклав перспективи розвитку ядерного енергетичного комплексу України.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України відзначив професійну роботу Секретаріату Агенства з підготовки Щорічної доповіді МАГАТЕ за 2014 рік, яка базується на нормах міжнародного права, Статуті Агенства та відповідних угод про застосування гарантій. Було відзначено, що Україна належним чином продовжує виконувати свої зобов’язання, що випливають з Угоди між Україною та МАГАТЕ про застосування гарантій у зв’язку з ДНЯЗ у відповідності до норм міжнародного права по відношенню до усіх ядерних об’єктів і матеріалів, розміщених на всій території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, включаючи АР Крим та м. Севастополь.

Делегацією України проведено зустріч із Міністром енергетики США Е.Монізом, у ході якої американською стороною висловлено підтримку Україні з вирішення актуальних енергетичних питань. Сторони  обговорили питання диверсифікації постачання ядерного палива для енергоблоків АЕС України, будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП та стан підготовки енергетичної галузі до осінньо-зимового періоду 2015/2016 років.

У ході роботи Генконференції Володимир Демчишин провів зустріч із Генеральним директором МАГАТЕ Ю.Амано, у ході якої були обговорені актуальні питання співробітництва України з цією організацією.

Делегацією України також проведено робочу зустріч із представниками ЄС з питань імплементації міжнародних проектів у сфері ядерної безпеки.

На фото: Міністр енергетики та вугільної промисловості України В.Демчишин під час виступу на засіданні Генеральної конференції МАГАТЕ

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux