• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
З 22 по 26 вересня 2014 року у Відні проходить 58-ма сесія Генеральної конференції МАГАТЕ
Опубліковано 24 вересня 2014 року о 19:14

22-26 вересня 2014 року у Відні проходить засідання основного керівного органу Міжнародного агентства з атомної енергії – 58 сесія Генеральної конференції. Участь у роботі сесії беруть делегації 162 країн-членів МАГАТЕ на рівні міністрів та керівників регулюючих органів.

У ході пленарних засідань учасниками обговорюється широке коло питань, пов’язаних з розвитком та використанням ядерних технологій у мирних цілях, зміцнення ядерної та фізичної ядерної безпеки, безпеки поводження з радіоактивними відходами, питання технічного співробітництва, підвищення ефективності системи гарантій Агентства.    У рамках сесії відбувається науковий форум МАГАТЕ «Радіоактивні відходи: безпечне та довгострокове вирішення проблеми на основі досягнень науки та технологій».

До складу делегації України на чолі з Головою Державної інспекції ядерного регулювання України Сергієм Божко увійшли заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості В.Улида, Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження В.Холоша, представники Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні, ДП НАЕК «Енергоатом».

Виступаючи 23 вересня на пленарному засіданні Генконференції Глава делегації України підтвердив повне виконання нашою державою зобов’язань, що випливають з положень Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), окреслив ключові пріоритети нашої держави у сфері забезпечення ядерної та фізичної ядерної безпеки, поінформував країн-членів МАГАТЕ про прогрес у будівництві нового безпечного конфайменту над об’єктом «Укриття» та виклав перспективи розвитку ядерного енергетичного комплексу України на найближчу перспективу.

У зв’язку з агресією Російської Федерації проти України та тимчасовою окупацією частини суверенної території України - Криму та    м. Севастополь, основний акцент у виступі Глави делегації України було зроблено на необхідності продовження застосування Агентством гарантій до всього ядерного матеріалу та ядерних установок в Україні у відповідності до Статуту МАГАТЕ та норм міжнародного права, виходячи з того, що Крим є невід’ємною частиною України. Україна закликала усі країни-члени та Секретаріат МАГАТЕ неухильно дотримуватися положень резолюції ГА ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року.

Делегацією України проведено зустріч із Міністром енергетики США Е.Монізом, у ході якої американською стороною висловлено підтримку Україні з вирішення актуальних енергетичних питань. Сторони  обговорили питання диверсифікації постачання ядерного палива для енергоблоків АЕС України, будівництва сховищ зберігання відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2 на Чорнобильській АЕС та ЦСВЯП, модернізації систем фізичного захисту ядерних установок та забезпечення захищеності джерел іонізуючого випромінювання в світлі нових викликів, що стоять перед Україною.

У ході роботи Генконференції Сергій Божко провів зустріч із Генеральним директором МАГАТЕ Ю.Амано, у ході якої були обговорені актуальні питання співробітництва України з МАГАТЕ.

Делегацією України також проведено низку робочих зустрічей, зокрема, із заступником Генерального директора МАГАТЕ Т.Варьйоранте, який курує питання застосування гарантій, та з керівниками та членами делегацій Швеції, Норвегії, Угорщини, Республіки Білорусь, Республіки Молдова, Швейцарії, Франції та Німеччини.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux