• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Постійний представник України І.Прокопчук виступив на засіданні Форуму ОБСЄ з питань безпеки щодо агресії РФ проти України
Опубліковано 26 березня 2014 року о 19:00

У своєму виступі І.Прокопчук зазначив, що дії РФ, спрямовані на незаконну анексію української Автономної Республіки Крим йдуть врозріз з імперативними нормами міжнародного права, Статутом ООН, Гельсінським заключним Актом, двосторонніми та багатосторонніми угодами, які гарантують територіальну цілісність, непорушність кордонів та невтручання у внутрішні справи України.  

Представник України підкреслив необхідність подальшого використання політико-військового інструментарію ОБСЄ, зокрема Віденського документа, з метою деескалації ситуації та зменшення стурбованості щодо незвичайної військової діяльності в Україні та поблизу її кордонів. При цьому І.Прокопчук зауважив, що «цей термін [незвичайна військова присутність] не відображає реалії, оскільки Віденський документ не був призначений для врегулювання ситуацій, пов’язаних з агресією однієї країни-учасниці ОБСЄ проти іншої країни-учасниці».

Україна високо оцінює широку підтримку діяльності версифікаційної місії ОБСЄ в Україні, запрошеної згідно зі статтею 3 Віденського документа, з боку держав-учасниць ОБСЄ. На жаль, у зв’язку з не допуском військових спостерігачів на територію АР Крим, ОБСЄ не змогло отримати об’єктивну інформацію про військову діяльність на півострові.

У цьому зв’язку, І.Прокопчук поінформував учасників засідання щодо незаконної військової діяльності РФ у Криму протягом останнього часу.

24 березня ц.р. Україна висловила протест Російській Федерації з приводу нападів на військові об’єкти ЗС, ВМС та Прикордонної служби України. Захоплені військові кораблі – тральщики «Генічеськ», «Черкаси» та «Чернігів», десантні кораблі «Костянтин Ольшанський» та  «Кіровоград»., корвети «Вінниця», «Луцьк», «Хмельницький», «Тернопіль», флагмани «Славитич», «Донбас» та підводний човен «Запоріжжя». При захопленнях використовувались швидкісні катери та бойові гелікоптери.

23-24 березня відбулося силове захоплення 25 окремого берегового мобільного ракетного дивізіону (м. Фіолент) та 1-го окремого батальйону морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України (м.Феодосія),  яке супроводжувалося побиттям українського персоналу. Українські військові знову продемонстрували стриманість. Російськими військовими було знищено систему прикордонного контролю у Криму. Всі 20 пунктів прикордонного контролю та 7 пунктів контролю припинили свою діяльність.

Звичною практикою стало викрадення військовослужбовців Збройних Сил та ВМС.України. Зокрема, було викрадено заступника командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України – начальника Управління Військ Берегової Охорони генерал-майора Ігоря Воронченка, захоплено капітана 2-го рангу В’ячеслава Дем’яненко та командира бригади тактичної авіації полковника Юлія Мамчура. Згадані особи примусово утримуються збройними силами Російської Федерації. Український МЗС вимага від російської сторони негайного звільнення згаданих осіб.

Військове командування України намагається досягти домовленостей з російськими військовими у Криму щодо припинення провокацій та незаконної діяльності, яка загрожує людським життям, а також щодо політичного вирішення конфлікту.

Український представник також більш детально зупинився на результатах візиту в Україну місії військових спостерігачів, який проходив з 5 по 20 березня відповідно до п.18 ст. 3 Віденського документа. Місія нараховувала 77 військових спостерігачів з 32 держав-учасниць та Центру попередження конфліктів ОБСЄ. Вони відвідали військові підрозділи на півдні та сході України, спостерігали за навчаннями підрозділів Збройних сил та Національної гвардії України в центральній частині України, зустрічалися з посадовцями Міноборони та МВС України.

У цьому зв’язку І.Прокопчук закликав російську сторону добровільно запросити подібну місію для того, щоб розвіяти занепокоєння щодо військової діяльності у прилеглих до України регіонах РФ.

Серед інших напрямів версифікаційної діяльності ОБСЄ – візит до України групи військових інспекторів відповідно до статті 9 Віденського документа з 20 по 28 березня ц.р. Також у відповідності з положеннями Віденського документа з 18 по 20 березня ц.р. Україна провела інспекцію визначеної території у Білгородський та Курській областях РФ. 4 українські інспектори виявили десантно-штурмовий батальйон з Пскова, 2 десантні батальйони з Рязані та Тули, загальною чисельністю до 1100 осіб та 120 одиниць техніки, які проводили навчання на інспектованій території. З цього приводу було висловлено стурбованість щодо перебування цих підрозділів у безпосередній близькості від українського кордону.

На завершення Постійний представник України висловив впевненість у необхідності продовження версифікаційної діяльності з метою деескалації ситуації навколо України та закликав Російську Федерацію до мирного вирішення кризи на основі поваги до суверенітету та територіальної цілісності України у межаї міжнародно-визнаних кордонів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux