• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Тривалі конфлікти, питання людського виміру, транснаціональні загрози та майбутні перспективи ОБСЄ серед основних питань, з яких прийняті рішення на 20-му засіданні Ради Міністрів ОБСЄ
Опубліковано 10 грудня 2013 року о 09:52

Зобов'язання щодо врегулювання тривалих конфліктів, активізації діяльності ОБСЄ з питань енергетики та довкілля, зміцнення зусиль у боротьбі з транснаціональними загрозами, захисту свободи віросповідання та прав ромів, підтвердження процесу «Хельсінкі+40» для узгодження стратегічних пріоритетів ОБСЄ були серед основних підсумків 20-го засідання Ради Міністрів ОБСЄ, яке завершилося сьогодні в Києві.

Виступаючи на заключному засіданні, Діючий Голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара високо оцінив конструктивну атмосферу зустрічі.

"Радий, що нам вдалося дійти консенсусу з низки важливих рішень. Ми підтверджуємо свою глибоку прихильність процесу «Хельсінкі+40» і продовжуватимемо працювати разом у напрямку зміцнення ефективності та дієвості ОБСЄ, наближаючись до відзначення 40-річчя Хельсінського заключного акту", - сказав Л.Кожара.

Врегулювання тривалих конфліктів було важливою складовою роботи Українського головування протягом року. Міністр наголосив, що в нинішній заяві міністрів, яка стосується придністровського врегулювання, міститься "сильний сигнал щодо нашої спільної рішучості досягти прогресу" в напрямку всеосяжного вирішення цієї проблеми.

Міністри також позитивно відзначили нову динаміку у двосторонньому діалозі на вищому рівні між Азербайджаном і Вірменією.

Шляхом консенсусу були прийняті важливі рішення у військово-політичному вимірі, зокрема, з питань нерозповсюдження зброї масового знищення і транснаціональних загроз. Глави делегацій країн-учасниць ОБСЄ привітали прийняття першого пакету заходів по зміцненню довіри з метою зниження ризиків конфлікту, пов'язаних з використанням інформаційних і комунікаційних технологій.

"Зміцнення мандату ОБСЄ в галузі енергетики та навколишнього середовища, з особливим акцентом на сприяння підвищенню енергоефективності та поновлюваних джерел енергії, показує, що ОБСЄ йде в ногу з часом" , - сказав Діючий Голова ОБСЄ.

В економіко-довкільному вимірі були схвалені рішення, спрямовані на зменшення негативного впливу енергетичної діяльності на довкілля та на захист енергетичних мереж від природних і техногенних катастроф.

Уперше за три роки міністри прийняли рішення у сфері людського виміру, які спрямовані на захист свободи думки, совісті, релігії чи віросповідань, а також щодо поліпшення становища ромів та сінті в регіоні ОБСЄ.

"Прийнявши після значної перерви рішення у сфері людського виміру, ми продемонстрували, що ОБСЄ залишається актуальною у всіх без винятку вимірах безпеки", - підкреслив Л.Кожара. Він привітав готовність ОБСЄ активізувати зусилля у боротьбі з торгівлею людьми.

Міністр закордонних справ України привітав позитивні відгуки учасників щодо результативності Київської Міністерської зустрічі, яка завершилася прийняттям багатьох рішень з широкого кола питань порядку денного ОБСЄ.

Під час спільної з Міністром закордонних справ України прес-конференції Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзаньєр сказав: "Засідання Ради Міністрів сприяло формуванню довгострокового порядку денного Організації. Ми продовжуємо будувати справжню євроатлантичну та євразійську спільноту безпеки без розподільчих ліній. Очікуємо з нетерпінням продовження нашої роботи з цього питання під час майбутнього головування Швейцарії та Сербії, відповідно, у 2014 та 2015 роках".

З переліком рішень і заяв, прийнятих за результатами 20-го засідання Ради міністрів ОБСЄ, можна ознайомитися за адресою http://www.osce.org/event/mc_2013.

Довідково: у рамках засідання Українське головування забезпечило ухвалення цілої низки рішень, зокрема:

 1. Декларації щодо продовження процесу «Хельсінки+40».
 2. Заяви щодо Постійної конференції з політичних питань у рамках переговорного процесу з придністровського врегулювання у форматі «5+2».
 3. Міністерської заяви щодо Нагорного Карабаху (такий документ вдалося узгодити вперше в історії Організації).
 4. Щодо легких озброєнь та стрілецької зброї, а також про запаси звичайних боєприпасів.
 5. Щодо оновлення принципів ОБСЄ 1994 р., які регулюють нерозповсюдження зброї масового знищення.
 6. Щодо зменшення негативного впливу на довкілля діяльності в сфері енергетики.
 7. Щодо захисту енергетичних мереж від природних і техногенних катастроф.
 8. Щодо свободи думки, совісті, релігії чи віросповідання.
 9. Щодо посилення зусиль ОБСЄ у сфері виконання Плану дій з покращення ситуації ромів та сінті на просторі ОБСЄ з особливою увагою до проблем жінок та молоді ромів.
 10. Щодо боротьби з торгівлею людьми.
 11. Декларації щодо посилення діяльності ОБСЄ у сфері протидії транснаціональним загрозам.

Рішення в ОБСЄ ухвалюються на основі консенсусу всіх 57 держав-учасниць.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux