Київ, 10 жовтня 2013 року - В Києві розпочалася дводенна конференція з проблематики міжнародного співробітництва у сфері протидії тероризму. Цей захід організовано Українським Головуванням за сприяння Департаменту транснаціональних загроз Секретаріату ОБСЄ.
Учасники конференції, представники правоохоронних органів, судочинства, обговорили питання пов’язані із викликами, сучасними проблемами та ініціативами в сфері протидії насильницькому екстремізму та радикалізації, що призводять до тероризму; розвитком державно-приватного партнерства в протидії тероризму; сприянням розвитку співробітництва між правоохоронними органами, а також із захистом прав людини та верховенством права в контексті боротьби проти тероризму.
«Нещодавня атака в Найробі, в Кенії, яка торкнулася також громадян держав-учасниць та країн-партнерів ОБСЄ, є жахливим нагадуванням людських страждань, які спричинює тероризм,» - підкреслив в своєму вступному зверненні Ігор Прокопчук, Глава Постійної Ради ОБСЄ, Постійний представник України при ОБСЄ. «Так як загроза тероризму продовжує існувати, так само має домінувати наша спільна рішучість протидіяти йому. Так як тероризм постійно еволюціонує, так само має змінюватися реагування міжнародної спільноти. Однак, наша відповідь тероризму має завжди захищати те, що терористи прагнуть заперечити – права людини та верховенство права».
Петро Шатовський, Перший заступник Голови Служби безпеки України, наголосив на необхідності впровадження заходів, які б усували сприятливі умови для розвитку тероризму. П.Шатковський зазначив, що пріоритетним завданням для України є визначення концептуальних рамок для боротьби проти тероризму. В цьому контексті він також нагадав про реалізацію Україною Національної концепції боротьби з тероризмом та участь нашої держави у відповідних міжнародних конвенціях та механізмах, а також наголосив на увазі, яку Україна приділяє міжнародному співробітництву.
Учасники конференції також обговорили імплементацію Консолідованої концепції боротьби з тероризмом, яка була ухвалена державами-учасницями ОБСЄ в грудні 2012 року.