Темою Щорічної конференції ОБСЄ з огляду зобов’язань у галузі безпеки, яка розпочалася у Відні 19 червня ц.р., став пошук спільних відповідей на виклики та загрози безпеці на шляху до створення Євроатлантичного та Євразійського безпекового співтовариства.
У конференції беруть участь близько 200 посадовців, експертів та науковців з 57 держав-учасниць ОБСЄ, країн-партнерів ОБСЄ, а також міжнародних і регіональних організацій. У ході заходу обговорюватимуться питання протидії транснаціональним загрозам і викликам, запобігання та вирішення конфліктів, контролю над звичайними озброєннями та заходів зміцнення довіри і безпеки, а також питання, пов'язані з Афганістаном.
Заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров, представник Українського Головування в ОБСЄ, у своєму вступному слові наголосив на необхідності практичної імплементації існуючих зобов'язань у галузі сучасних транснаціональних загроз. На його думку, зусилля мають спрямовуватися на те, щоб «формат ОБСЄ залишався актуальним та ефективним у боротьбі з цими загрозами».
«Тривалі конфлікти на просторі ОБСЄ залишаються серйозною загрозою для регіональної стабільності і є серйозною проблемою для всіх держав-учасниць», - зазначив заступник Міністра. «Потрібно активізувати зусилля, спрямовані на вирішення конфліктів, у тому числі на поглиблення діалогу між сторонами, зміцнення довіри і суспільного примирення. Політична воля сторін і їхня налаштованість на мирне врегулювання залишаються ключовими факторами у вирішенні конфліктів».
У своєму виступі А.Олефіров також акцентував увагу на питанні контролю над звичайними озброєннями та заходах зміцнення довіри і безпеки, що є невід’ємними елементами всеохоплюючого підходу ОБСЄ до питань безпеки. Він наголосив на необхідності подальшого підвищення ролі ОБСЄ у протидії розповсюдженню зброї масового знищення.
Говорячи про можливі наслідки для безпеки держав-учасниць ОБСЄ від виведення у 2014 році міжнародних сил з Афганістану, А.Олефіров наголосив: «У наших спільних інтересах - надання в необхідному обсязі підтримки і допомоги Афганістану як країні-партнеру ОБСЄ».