• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Учасники Конференції високого рівня ОБСЄ в Києві закликають до активізації боротьби з торгівлею людьми
Опубліковано 10 червня 2013 року о 23:28

Посилення взаємодії держав-учасниць ОБСЄ у боротьбі з торгівлею людьми, у тому числі в частині попередження злочинів, покарання правопорушників та захисту потерпілих, перебувають у центрі уваги Конференції високого рівня, яка розпочалася сьогодні у Києві.

Конференція організована Українським головуванням в ОБСЄ, в цьогорічній програмі якого питання боротьби з торгівлею людьми посідає одне з пріоритетних місць.

На відкритті Конференції Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара зачитав звернення до учасників заходу від Президента України Віктора Януковича. Глава держави, зокрема, закликав держави-учасниці ОБСЄ ефективно виконувати свої зобов’язання щодо викорінення цього сучасного виду рабства. 

У своєму вступному слові Міністр закордонних справ Л.Кожара наголосив на необхідності зміцнення співробітництва в рамках ОБСЄ з метою ефективного вирішення проблеми торгівлі людьми. «Є безліч чинників, які сприяють процвітанню торгівлі людьми, у той час як глобальних дій, щоб зупинити цей злочин, є вкрай недостатньо, незважаючи на розмаїття заходів і зобов’язань. Працюючи разом, ми зможемо створити краще майбутнє для прийдешніх поколінь, ліквідувавши «притулки для злочинців», а також соціальну байдужість до жертв торгівлі людьми".

Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзанньєр підтримав необхідність рішучих дій. "Подолання усіх форм експлуатації повинні бути відображені в наших зобов'язаннях. Усі жертви торгівлі людьми заслуговують на безумовний захист і допомогу. Кожен доступний метод повинен бути використаний для ідентифікації жертв і переслідування правопорушників ",  - наголосив він.

Міністр соціальної політики України Наталія Королевська підкреслила, що з урахуванням нових тенденцій і форм торгівлі людьми спільною метою має стати адекватне і своєчасне вирішення цієї проблеми шляхом прийняття конкретних рішень і здійснення необхідних практичних кроків.

Перший заступник міністра внутрішніх справ України Віктор Дубовик підкреслив, що комплексний підхід до безпеки робить ОБСЄ важливою та унікальною платформою для вдосконалення механізмів міжнародної співпраці у боротьбі з торгівлею людьми.

Спеціальний представник ОБСЄ та Координатор по боротьбі з торгівлею людьми Марія Грація Джаммарінаро у своєму виступі заявила: "Настав час визнати, що торгівля людьми зазнала відчутного розвитку від моменту, коли  міжнародне співтовариство і держави-учасниці вперше зрозуміли та почали боротьбу з цим злочином. Слід підтвердити важливість Плану дій ОБСЄ в цій галузі, одночасно проаналізувавши, наскільки ефективною була наша спільна боротьба з торгівлею людьми, де ми зазнали невдачі, в чому наші зусилля мають бути відкориговані,  оновлені та вдосконалені». 

Спеціальний представник Парламентської Асамблеї ОБСЄ з питань торгівлі людьми Крістофер Сміт зазначив: "Ми всі несемо відповідальність за подолання цього нелюдського злочину. Але річ у тім, що авіакомпанії, готелі і представники сфери транспортних послуг можуть відігравати унікальну роль у виявленні потенційних жертв торгівлі людьми, щоб своєчасно надати їм допомогу, яку вони потребують. Без сумніву, якщо б співробітники авіакомпаній та представники інших видів транспортної галузі були належним чином підготовлені та проінструктовані, сотні, а можливо й тисячі життів можна було б врятувати".

Звертаючись до учасників конференції, Директор Бюро демократичних інституцій та прав людини (БДІПЛ/ОБСЄ), посол Янеш Ленарчич сказав: "БДІПЛ працює в галузі боротьби з торгівлею людьми уже понад десятиліття. Спільно з офісом Спеціального координатора, державами-учасницями і недержавними суб'єктами ми пройшли довгий шлях. Але залишилося ще багато зробити, щоб врешті викорінити це зло".

Джой Сміт, депутат парламенту Канади і спеціальний представник Прем'єр-міністра Канади підтвердила зобов’язання її країни щодо активізації боротьби з торгівлею людьми, у тому числі за допомогою реалізації власного національного Плану дій.

Багато інших відомих вітчизняних та міжнародних експертів у галузі боротьби з торгівлею людьми виступили на заході, який проводиться в Дипломатичній академії при МЗС України.

Участь у дводенній Конференції беруть провідні експерти та офіційні делегації від держав-учасниць ОБСЄ. У рамках заходу учасники обговорять шляхи  оновлення Плану дій ОБСЄ щодо боротьби з торгівлею людьми, який був прийнятий у 2003 році та актуалізований у 2005 році.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux