ТІРАНА, 21 травня 2013 – на думку учасників дводенної конференції ОБСЄ в Тірані, для подолання нетолерантності та дискримінації, зокрема, злочинів на ґрунті ненависті, необхідним є застосування комплексного підходу, який би включав освіту для поширення принципів взаємоповаги та взаєморозуміння.
В конференції ОБСЄ, підготовленій Українським головуванням, взяли участь як представники урядів, так і громадянського суспільства 57 держав-учасниць та країн-партнерів Організації.
У своєму вітальному слові Прем’єр-міністр Албанії Салі Беріша зазначив, що Албанія з належною увагою відноситься до виконання зобов’язань щодо забезпечення міжрелігійної гармонії та толерантності, які є основоположними принципами албанського суспільства.
Окрема увага під час конференції була приділена важливості навчання правам людини в контексті вирішення проблематики нетолерантності та дискримінації, а також ролі політичного керівництва, законодавчої роботи, застосування законів, громадянського суспільства тощо в цьому процесі.
Євген Сулима, Перший заступник Міністра освіти та науки України, нагадав учасникам конференції, що просування принципів толерантності та недискримінації через систему освіти є пріоритетом для Українського головування в ОБСЄ.
«Однією із найважливіших тем цього заходу є роль навчання молоді правам людини в контексті зміцнення взаєморозуміння та поваги до різноманіття культур,» - зазначив Є.Сулима. «В 2005 році, в Любляні, всі держави-учасниці ОБСЄ взяли на себе зобов’язання сприяти розробці державних та приватних освітніх програм для просування принципів толерантності та недискримінації, а також сприяти підвищенню обізнаності громадськості щодо існування та неприйнятності таких явищ як нетолерантність та дискримінація».
До зобов’язань, які держави-учасниці взяли на себе, належать боротьба з нетолерантністю та дискримінацією, включаючи расизм, ксенофобію, агресивний націоналізм та антисемітизм, а також дискримінацію мусульман, християн, представників інших релігій, а також рома.
Участь в конференції також взяв Постійний представник України, Глава Постійної Ради ОБСЄ І.Прокопчук.