Постійне представництво України при міжнародних організаціях у Відні

Київ 02:43

Україна інтегрується до єдиного науково-дослідницького простору Європейського Союзу

20 березня 2015, 22:50

У п’ятницю, 20 березня, підписано угоду про приєднання України до великої програми Європейського союзу з наукових досліджень та інновацій "Горизонт 2020".

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час зустрічі з Комісаром ЄС з питань досліджень, науки та інновацій Карлушем Моедашем наголосив, що угода забезпечить практичну інтеграцію українських науковців у єдиний науково-дослідницький простір Європейського Союзу.

"Це один із практичних результатів європейського вибору України, який відчує на собі українське наукове середовище, - підкреслив він, - а також ще один сигнал міцної підтримки України з боку Європейського Союзу".

На брифінгу за результатами підписання угоди Карлуш Моедаш зазначив, що для України доступ до програми "Горизонт-2020" означає доступ до всього спектру заходів, які фінансуються в рамках цієї програми.

"Це також означає, що Україна зможе скористатися усіма перевагами програми на тій же основі, що і країни Європейського Союзу", - підкреслив він.

Карлуш Моедаш наголосив, що згодом Україну буде запрошено приєднатися до структур управління програмою "Горизонт-2020" та інших груп європейського дослідницького простору.

За словами Міністра науки і освіти України Сергія Квіта, підписання цієї угоди - важливий крок в європейській інтеграції України.

"Ми сьогодні перебуваємо в процесі стрімкого реформування нашої наукової сфери, - наголосив він, - і дякуємо, що наші європейські партнери виявили бажання особисто брати участь в цих заходах і всіляко нам сприяти проводити важливі і правильні реформи".

Підписанти також зазначили, що приєднання України до програми «Горизонт 2020» на правах асоційованого членства надає українським освітнім та науково-дослідним установам рівні з державами ЄС умови доступу до фінансових фондів Євросоюзу. Загальний бюджет програми «Горизонт 2020» на 2014-2020 роки становить 80 мільярдів євро.

Кабінет Міністрів України