Постійне представництво України при міжнародних організаціях у Відні

, Київ 19:02

Про Консультативну комісію

Про Консультативну комісію Договору про відкрите небо

Консультативна комісія Договору про відкрите небо відіграє роль формального постійного органу, під час пленарних засідань якого вирішуються питання організаційного, юридичного та технічного характеру, пов’язані з імплементацією Договору про відкрите небо (ДВН). Засідання ККВН відбуваються під головуванням однієї з країн – учасниць ДВН по черзі. Головування України відбулося у період з вересня 2007 р. по січень 2008 р.

Окрім ККВН, створені та функціонують неформальні робочі групи, які займаються експертною оцінкою питань, що мають відношення до правил і процедур сертифікації літаків спостереження та встановленої на них апаратури спостереження, порядку та правил здійснення польотів, форматів повідомлень, а також сенсорів. Діяльність груп має спеціалізований експертно-технічнийхарактер. Загалом, за рік відбувається до 45 пленарних засідань ККВН та 45 засідань робочих груп.

Під час засідань ККВН відбувається також обмін інформацією щодо здійснених спостережних польотів. Необхідно відзначити, що квоти на виконання спостережних польотів використовуються державами-учасницями майже на 100%. Польоти відбуваються, головним чином, в повній відповідності до умов ДВН, що позитивно оцінюється усіма державами-учасницями.

Триває також робота над вдосконаленням процедур виконання місій спостереження.

Українська делегація, у взаємодії з МЗС і Міноборони забезпечує відповідність проектів рішень із зазначених питань інтересам держави.

Консультативна комісія Договору про відкрите небо